Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

NADĚJE PRO HONZÍKA

Sbírka v SK JOUDRS PRAHA

JOUDRS PRO HONZÍKA

JOUDRS JINAK:
JOUDRS PRO HONZÍKA, charitativní akce na pomoc nemocnému synovi naší bývalé hráčky

Ohlédnutí za otevíráním sezóny v Softballovém clubu SK Joudrs Praha ze dne 6.4.2016. S radostí jsem zavzpomínala na staré časy, kdy jsem ještě tvořila součást týmu žen, dnes tak úspěšného a početného clubu. Účast byla opravdu veliká a pro mě velmi dojemná. Veřejné poděkování zamířilo ke všem osobám, kterým jsem zůstala v paměti jako nadhazovačka přezdívaná "Brutus", i těm, kteří se do sbírky zapojili, aniž by mě znali. Díky jejich podpoře bude na Honzikův účet připsáno, 41.000,- Kč s úctou maminka DitaBohužel ne vždy můžeme přinášet jen dobré zprávy… Honzík, syn naší bývalé hráčky Dity „Brutuse“ Bartoňové, trpí vážným onemocněním, tzv. Duchennovou svalovou dystrofií. K její léčbě je zapotřebí transplantace kmenových buněk. Tuto terapii, která stojí 900 tis. Kč, však české zdravotní pojišťovny nehradí. Nezbývá, než získat tyto peníze jinak. Obracíme se tedy na vás, Joudrsáky, členy a příznivce klubu s prosbou o finanční pomoc na Honzíkovou léčbu. Věříme, že i tato záležitost najde mezi námi všemi velkou odezvu stejně, jako předchozí akce projektu Joudrs jinak.

Výběr finančních prostředků bude probíhat do 31.12.2015 prostřednictvím kasiček, které budou k dispozici v průběhu domácích akcí, prodejem silikonových náramků, odznáčků a samolepek s názvem akce Joudrs pro Honzíka a také je možno přispět zasláním jakékoli částky na účet, který je pro tento účel vytvořen a spravován Petrem Capíkem:


1137298068/3030

Terapie kmenovými buňkami může Honzíkovi přinést zlepšení svalové síly, částečně vrátit pohyblivost, zpomalit ztrátu svalové hmoty a zmírnit tak příznaky onemocnění, dokud odborníci a specialisté nevyvinou novou formu molekulárně genetické léčby, která se bude vztahovat i na mutaci dystrofinového genu, kterou Honzík trpí.

Jednou z klinik, kde je léčba prováděna, je International Center for Cell Theraphy v Tel Avivu v Izraeli. Cena této terapie je 36 000$ (tj. v přepočtu cca 900 000 Kč) a v současné době není hrazena pojišťovnami.

Petr Capík

http://joudrs.cz/


TOPlist